Založ si blog

O krajine, kde bolo všetko naopak. . .

 

O zákone, ktorý hádže polená pod nohy už stáročia zaužívanej tradícii, postav dom zasaď strom, asi netreba veľa rozprávať. Pohrávam sa s myšlienkou, že prečo?

Jedným z dôvodov, prečo by vláda schválila tento zákon môže byť zas to staré a známe „potrebujeme naplniť rozpočet“. No raz to prísť muselo. Taliani majú ročný poplatok
za pas 1000€ a majú to vymyslené tak, že pas sa vracia s poplatkom, takže je otázne či sa ho vrátiť oplatí. Gréci daň za elektrickú zásuvku. A my sme zas vymysleli kontrolný systém pre DPH alebo ja neviem prečo. Neviem či je to dobrý zákon v tomto ponímaní. Legislatíva všetkých povolení potrebných k stavbe je aj tak celkom zložitá. Ten kto má „peněz jako želez“, pre neho to nebude problém vymyslieť tak, aby dobré bolo, a ten kto ich bohužiaľ až toľko nemá, tak ten je jednoznačne za ten zákon povďačný.

Ako malé dieťa som chápal DPH ako daň za luxus. Ten kto si chce dopriať luxusnejšie spotrebné tovary, tak nech za to platí. Doteraz nechápem názvu daň z pridanej hodnoty, keďže ju platím ako za tovary obyčajné, tak aj za luxusné – ak som taký tovar vôbec niekedy mal.

Ďalší z možných dôvodov je tiež mimoriadne prostý. Pomsta. Je vysoko pravdepodobné, že zákon bol pripravovaný už pred voľbami, po voľbách ľahučko upravený a tu ho máme. Veď čo môžeme čakať od človeka, ktorý sľubuje sociálne istoty. Myslím, že týmto predvolebným sľubom, pardon bludom, už predčil aj blud o dvojnásobných platoch z dielne Mikiho Dzurindu.

Vrátim sa málinko do minulosti, do čias, keď po hlavách slovenských politikoch skákala gorila. Predpokladajme, že vynesenie spisu na svetlo bola iba politická konšpirácia. Kto ju vyniesol? Jednoducho, kto na tom najviac získal? Je to všetko fajn, ale rozmýšľam
nad prekážkou, ktorá ho môže zastaviť v ceste jeho egoizmu. Čo príde ďalej, odhlasujeme si trest smrti alebo schválime daň za svetlo?

Vidím, ako sa tu rúcajú základy stabilnej spoločnosti, vidím, ako sa zo všetkých síl snažia vo vláde udržať aj politici, ktorí tam už nepatria. Keď vznikne nejaký problém,
tak namiesto plošného riešenia sa v médiách rozšíri nejaká horúca novinka, ktorá odkloní náš záujem. Do školstva sa zásadne neinvestuje. Padajú mosty. Oligarcha ovláda dianie
na Slovensku bez toho, aby to spoločnosť vedela, kiežby len o to mala záujem,…

Nestrácam nádej, nemôže to tak ísť donekonečna.

Byť vzdelaný, to už dnes nie je „IN“

13.04.2015

Rozšíriť si obzory prostredníctvom štúdia na vysokej škole. Ísť vyskúšať vysokoškolský život. Odložiť pracovný život. Prečo nie? Aj toto sú niektoré z častých dôvodov, prečo „zabiť“ viac »

Ctená a ctihodná polícia SR

28.01.2015

Dobrý deň pán občan, ste si vedomí, čím ste sa previnili? Hmm,.. žijem na Slovensku? Áno, dalo by sa to povedať aj tak. Tak bude to za päťdesiat. Prístup väčšiny slovenských ochrancov viac »

Národ holubičí či prepeličí

11.09.2014

Prečo je na Slovensku až tak zle?! No nie, je tu relatívne dobre. Moja mama mi nezabudne nikdy pri nedojedenom obede pripomenúť, že v Ugande by takto jedlom nemrhali, lebo tam je naozaj zle. Ja jej viac »

sonja batova

Zomrela Sonja Baťová, nevesta zakladateľa obuvníckej dynastie Tomáša Baťu

21.02.2018 22:59

Vo veku nedožitých 92 rokov zomrela v nemocnici v kanadskom Toronte v noci na stredu Sonja Baťová.

Boko Haram, Nigéria, Kamerun

Po útoku Boko Haram na školu v Nigérii sú desiatky dievčat nezvestné

21.02.2018 22:57

Stále je pritom nejasné, či školáčky z miesta ušli, alebo ich členovia Boko Haram uniesli.

Dmitrij Peskov

Zákon o reintegrácii Donbasu k plneniu minských dohôd prispeje len málo, vyhlásil Peskov

21.02.2018 21:47

Zákon sa zameriava na "opätovné začlenenie" odštiepeneckých regiónov na východe Ukrajiny, ktoré sú v súčasnosti pod kontrolou separatistov podporovaných Ruskom.

Plyn, Varič, Horák

Poľsko vyhlásilo vojnu plynovodu Nord Stream 2

21.02.2018 21:46

Poľsko sa aktívne snaží zablokovať plynovod Nord Stream 2, ktorým podľa Varšavy Nemecko porušuje princíp diverzifikácie energetických zdrojov.

rigi

Mladý, nadšený, životom nezbitý Tatranec, ktorý sa bude snažiť spríjemniť čitateľom stereotypný život, prináša príspevky, niekedy smiešne inokedy na zaplakanie. Moja úloha, ako blogera bude splnená ak si môj článoček prečíta aspoň jeden človek a nejak ho obohatí. Budem sa venovať témam z oblasti ekonómie, sociológie, manažmentu a politologie, ale rád zablúdim do všedného žitia, ktoré nieje vždy až tak všedné, tém blízkych každému z nás.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 20460x
Priemerná čítanosť článkov: 1574x

Autor blogu

Kategórie