Založ si blog

Urobme krok za život, aspon kondične

 

Pochod za život, znie tak honosne, však? Stretol som sa s viacerými, poväčšine dosť negatívnymi pohľadmi na túto akciu, ktoré neboli z dôvodu ateizmu, skôr išlo o druh nejakých zvláštnych predsudkov. Môj názor je dosť benevolentný oproti ostatným, keď chce niekto niečo robiť, tak keď napomáhame, aspoň neškoďme.

Budem úprimný, na túto akciu choďte iba ak máte radi Ježiša Krista, lebo v opačnom prípade sa tam pravdepodobne nebudete cítiť najlepšie. Život a všetko s ním spojené je mimoriadne dobrá téma, ktorú je potreba riešiť práve dnes, keď materializmus je ticho cenený viac ako základné ľudské hodnoty. Tým, že organizátorom je KBS (konferencia biskupov Slovenska) nemá táto akcia potrebnú silu osloviť väčšinu populácie, a najskôr sa bude niesť v tóne nikdy nekončiacich modlitieb. Buďme radi, že aspoň niekto o týchto veciach hovorí.

Do programu sú okrem duchovnej prípravy (trvanie 9 dní) a pro-life bohoslužieb zahrnuté okrem pochodu aj nejaké workshopy zamerané na kultúru smrti (antikoncepcia, eutanázia,…), zdravý vývin detí a fenomén rodiny. Viac sa dozviete tu: http://pochodzazivot.sk/.

Zlé demagogické jazyky spájajú toto podujatie so známym pojmom juvenilnej justície. Úplná hlúposť. Toto podujatie je namierené proti nej. Juvenilná justícia ako ju poznáme je len chabá konšpirácia na ktorú sa chytí iba slaboduché indivíduum, jedinec v strese a rôzne masmédia dychtiace po senzácií. Pre spresnenie si toto konšpiračné video môžete pozrieť tu: http://www.youtube.com/watch?v=FM0DcO9DC54

Veľmi v krátkosti. Konšpirácia, ktorá si osvojila názov juvenilná justícia, alebo inak právo mladistvých, operuje na mimoriadne citlivých oblastiach ľudského života. Podľa nej majú západné štáty nastavený sociálny systém tak, aby štát násilne odoberal deti z ich prirodzeného prostredia, rodiny, a dával ich prostredníctvom detského domova do opatery profesionálnym rodinám, ktoré za to dostávajú astronomické čiastky. Tie nešťastnejšie deti sa dostanú do rúk homosexuálneho páru , ktorý je samozrejme aj pedofilný, takže sú zneužívané. A dieťa, ktoré má najväčšiu smolu, tak to ide na orgány, pre bohatých Američanov. Samozrejme, deti nie sú z rodín odobraté len tak, bezdôvodne, juvenilnej justícií stačí dôkaz, že nemáte doma pomaranče, dávate dieťaťu nepostačujúce vreckové, alebo vám pomáha s domácimi prácami. A teraz pozor tento Trend prichádza aj na Slovensko. Čistá konšpiračná demagógia a populizmus zameraný, ja ani neviem na čo. A ešte aj to video je amatérske, ani ja by som sa poň nepodpísal, asi preto nájdete na konci iba http adresu.

Keď si pozriete to video uvidíte tam žiaľ aj reálne prípady, kde zlyhal ľudský faktor. Neboli v tom zapletené žiadne zlé sily svetovej elity, ktorá chce prostredníctvom juvenilnej justície vyhladiť populáciu, ale jednoducho „chybička se vloudila“. Podobné prípady sa stali aj slovenským rodinám, kde britská sociálna zbalila deti, malo to riešiť Slovensko prostredníctvom vládnych predstaviteľov. Popravde, keď som videl ten prístup, tak mi bolo na zvracanie. http://udalosti.noviny.sk/pochybne-adopcie-deti/20-09-2012/zaznam-co-tam-po-detoch-my-mame-obed.html

Aby som neodbiehal moc ďaleko od témy, keby sa ma niekto opýtal na otázku šiel by si sa pozrieť na podujatie POCHOD ZA ŽIVOT? Odpovedal by som: „jasné, veľmi rád“. Nie som nejako nábožensky založený, ale určitých workshopov a ďalších prijateľných položiek programu by som sa zúčastnil naozaj rád. A keď sa na Slovensku deje niečo pozitívne, a dajme tomu aj progresívne, tak to podporím, lebo tu sa obyčajne deje buď nič, alebo všemožná zloba na všetkých svetových stranách.

Byť vzdelaný, to už dnes nie je „IN“

13.04.2015

Rozšíriť si obzory prostredníctvom štúdia na vysokej škole. Ísť vyskúšať vysokoškolský život. Odložiť pracovný život. Prečo nie? Aj toto sú niektoré z častých dôvodov, prečo „zabiť“ viac »

Ctená a ctihodná polícia SR

28.01.2015

Dobrý deň pán občan, ste si vedomí, čím ste sa previnili? Hmm,.. žijem na Slovensku? Áno, dalo by sa to povedať aj tak. Tak bude to za päťdesiat. Prístup väčšiny slovenských ochrancov viac »

Národ holubičí či prepeličí

11.09.2014

Prečo je na Slovensku až tak zle?! No nie, je tu relatívne dobre. Moja mama mi nezabudne nikdy pri nedojedenom obede pripomenúť, že v Ugande by takto jedlom nemrhali, lebo tam je naozaj zle. Ja jej viac »

Jens Stoltenberg

Šéf NATO Stoltenberg sa v New Yorku stretol s Lavrovom, trval na dialógu

26.09.2018 06:38

Stretnutia tohto druhu sú zriedkavými od ochladenia vzťahov NATO-Rusko v dôsledku vypuknutia krízy na východe Ukrajiny.

Francúzsko Paríž dieťa záchranca hrdina

Paríž: otec dieťaťa, ktoré viselo z balkóna, dostal podmienku

25.09.2018 23:15

Mamoudou Gassama sa v máji vyšplhal po balkónoch na štvrté poschodie a zachránil štvorročného chlapca.

požiar

V Chorvátsku a Toskánsku zúria lesné požiare, evakuovali desiatky ľudí

25.09.2018 22:51, aktualizované: 23:03

Chorvátske úrady stále pátrajú po 25-ročnej žene z Mexika, ktorá je nezvestná.

Andrej Kiska

Kiska nesúhlasí s Trumpovou myšlienkou America First

25.09.2018 22:33

Prezident SR sa v utorok v New Yorku stretol aj s ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom.

rigi

Mladý, nadšený, životom nezbitý Tatranec, ktorý sa bude snažiť spríjemniť čitateľom stereotypný život, prináša príspevky, niekedy smiešne inokedy na zaplakanie. Moja úloha, ako blogera bude splnená ak si môj článoček prečíta aspoň jeden človek a nejak ho obohatí. Budem sa venovať témam z oblasti ekonómie, sociológie, manažmentu a politologie, ale rád zablúdim do všedného žitia, ktoré nieje vždy až tak všedné, tém blízkych každému z nás.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 21262x
Priemerná čítanosť článkov: 1636x

Autor blogu

Kategórie